Radość życia, czyli jak zwyciężyć depresję 0
Radość życia, czyli jak zwyciężyć depresję | Terapia Zaburzeń Nastroju

Czym jest radość?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak czerpać radość z życia, musisz wiedzieć, czym właściwie ona jest. Na pewno nie tym samym, co szczęście. Często przecież mówimy, że jesteśmy szczęśliwi, a mimo to nie czujemy się w danym momencie radośni. I odwrotnie - nawet ludziom w depresji zdarza się przeżyć radosną chwilę, choć nie nazwaliby siebie szczęśliwymi.

Radość jest jedną z podstawowych ludzkich emocji. Podobnie jak złość czy lęk jest niezależna od woli, ponieważ zarządza nią wegetatywny układ nerwowy. Innymi słowy, emocje są organiczną, wyprzedzającą refleksję odpowiedzią na to, co Cię spotyka. Zdolność do przeżywania emocji ludzie nabyli w toku ewolucji. Miała ona zwiększać prawdopodobieństwo zachowań służących przetrwaniu gatunku.

Emocje powiązane są z odpowiednimi ośrodkami w mózgu i uruchamiają cykl fizjologicznych reakcji, które ku pewnym sytuacjom przyciągają, a innych każą unikać. Miłe odczucia są sygnałem, że uczestniczysz w zdarzeniu, które jest dla Ciebie dobre, odpowiada na Twoje rzeczywiste potrzeby. Można powiedzieć, że radość to rodzaj wewnętrznego kompasu, który pokazuje Ci, że właśnie dokonujesz właściwego wyboru lub że jesteś w przyjaznym miejscu.

 

 

Jako, że temat poszukiwania radości w życiu jest mi bardzo bliski...

z chęcią sięgnęłam po książkę „Radość życia, czyli jak zwyciężyć depresję” autorstwa David’a D. Burns’a. RADOŚĆ ŻYCIA, to taki podręcznik samopomocy, ale proszę, nie bójcie się tej etykietki. Mamy tu do czynienia z ogromną skarbnicą wiedzy i cennymi - nie tyle radami, co konkretnymi faktami.

 

Według sondażu UCE RESEARCH i SYNO Poland, przeprowadzonego w pierwszej połowie lutego 2022r. na reprezentatywnej próbie 1040 dorosłych Polaków, 61,4% respondentów stwierdza u siebie minimum jeden z objawów depresji, trwający co najmniej 2 tygodnie. 

 

Nawet jeśli depresja Ciebie nie dotyczy, to być może masz wokół siebie osoby, która zmagają się z tą chorobą. Książka pozwala poznać siebie i swoje emocje. Dowiesz się też dużo na temat terapii nastroju. Pomaga zrozumieć, co nami kieruje, ale też zmusza do samodzielnej, świadomej pracy nad sobą.

Przepełniona najnowszymi badaniami, statystykami i metodami radzenia sobie, nie zastąpi fachowej pomocy, ale może służyć jako dobre wsparcie. W każdym rozdziale autor dzieli się ciekawymi narzędziami spośród których każdy z nas może wybrać coś właściwego dla siebie. Książka jest bardzo konkretna, pełna informacji, a jednocześnie nie jest napisana mocno „naukowym”, medycznym językiem.

Lęk, poczucie winy, pesymizm i niskie poczucie własnej wartości można wyleczyć bez pomocy leków. Książka zawiera proste i sprawdzone przez naukę zasady i techniki, które pozwolą nauczyć się sterować i kontrolować zmiany nastroju i autodestrukcyjne zachowania oraz rozwinąć w sobie pozytywne nastawienie do życia.

 

Ta książka pomoże Ci zrozumieć jak:
• rozpoznać, co powoduje wahania nastroju
• zdusić w zarodku negatywne uczucia
• pozbyć się poczucia winy
• radzić sobie z wrogością i krytyką
• pokonać uzależnienie od miłości i aprobaty innych
• zbudować poczucie własnej wartości
• czuć się dobrze każdego dnia 

 

Dlatego więc zdecydowanie polecam książkę „Radość życia, czyli jak zwyciężyć depresję” każdemu, bo jeśli nie musimy pomóc sobie, to możemy pomóc komuś bliskiemu.

 

Post powstał we współpracy z wydawnictwem ZYSK.

 

Komentarze do wpisu (0)

TERAZ W NIŻSZEJ CENIE
BUCKET LIST | wieloletni planer marzeń i celów
BUCKET LIST | wieloletni planer marzeń i celów

109,00 zł

Cena regularna: 129,00 zł

szt.
DZIENNIK AUTOREFLEKSJI | ROZWOJOWY PRZEWODNIK DLA KOBIET
DZIENNIK AUTOREFLEKSJI | ROZWOJOWY PRZEWODNIK DLA KOBIET

109,00 zł

Cena regularna: 129,00 zł

szt.
MINI JOURNAL - pierwszy w Polsce Dziennik Rozwoju dla dzieci i nastolatków
MINI JOURNAL - pierwszy w Polsce Dziennik Rozwoju dla dzieci i nastolatków

59,00 zł

Cena regularna: 79,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl