Zadbaj o wewnętrzny spokój w trudnych czasach 0
Zadbaj o wewnętrzny spokój w trudnych czasach | 5 metod

Od dawna o tym myślałam. W końcu przeszłam do działania. Marzył mi się podcast. Forma, która zostaje na dłużej, do której można wrócić po czasie i która pozwala mi na rozwinięcie treści, które tworzę na Instagramie.

Nie ma profesjonalnego studia nagrań, nie mam jeszcze dobrego mikrofonu, ale mam chęć do dzielenia się z Wami wiedzą i pokazywania świata własnymi oczami. Planuję "budować samolot w trakcie lotu" i będzie mi ogromnie miło, jeśli Ty też będziesz obserwować mój rozwój :)

Na początku zastanawiałam się nad treścią pierwszego odcinka, ale kiedy zdecydowałam że czas go nagrać (2 marca 2022), nie miałam najmniejszego zwątpienia, że chcę porozmawiać z Tobą o spokoju. Spokoju, który masz w sobie i o tym, co zrobić, aby lepiej o niego zadbać.

 

"Where attention goes energy flows"

- dbaj o siebie, kierując swoje myśli w odpowiednie miejsca. Nad wieloma rzeczami nie masz kontroli, ale masz wpływ na to gdzie lokujesz swoją uwagę, jak spędzasz swój czas i czym wypełniasz swoją codzienność. To wszystko pozwala Ci stworzyć swój własny świat takim, jakiego pragniesz.

  

 

1. PRAKTYKA PRZEBACZANIA

Jesteśmy tylko ludźmi - może nam być przykro, smutno - ale nie trzymaj tej urazy w sobie, nie myśl o zemście, nie szykuj odwetu - to nie pozwoli Ci znaleźć spokoju w sobie. Żyj i daj żyć innym.

Zauważ, że przebaczenie przynosi korzyść nie tylko osobie, której przebaczasz. Może zrobić jeszcze więcej dla Ciebie. Uczucia złości, rozczarowania lub urazy związane z karmieniem się złą energią, pochłaniają mnóstwo energii emocjonalnej i mogą przyczyniać się do wystąpienia chorób.

 

2. FLOATING

Floating to swobodne unoszenie się ciała na powierzchni wody w specjalnie skonstruowanej kapsule. Jest to możliwe dzięki bardzo wysokiemu stężeniu roztworu leczniczej soli Epsom w wodzie – efekt jest podobny do kąpieli w Morzu Martwym. Kładąc się na wodzie nasze ciało, nie odczuwając grawitacji, może rozluźnić mięśnie i całkowicie odpocząć. Kapsuła jest wyciszona, całkiem ciemna w środku.

Floating to piękny sposób na reset - odłączenie się od wszystkich bodźców, wrażeń i pozwolenie zmysłom na godzinną przerwę.

 

3. INTENCJONALNA SAMOTNOŚĆ

Kochamy spędzać czas z innymi i dbać o najbliższe relacje - robimy prezenty, niespodzianki - wybieramy innych, bo chcemy sprawić im radość. A co z nami? Kiedy ostatni raz zrobiłaś sobie prezent, kiedy przygotowałaś dla siebie coś specjalnego? Chcąc zadbać o potrzeby partnera, rodziny czy najbliższych, zacznij od siebie tak, abyś swoją energią i siłą mogła obdarowywać tych, których najbardziej kochasz. 

Spędzanie czasu z samą sobą pozwala przyglądnąć się naszym indywidualnych wartościom, zaobserwować jak zmieniamy się w czasie, połączyć na nowo z naszymi potrzebami czy pobawić się tak, jak lubimy najbardziej. Od czego zaczniesz?

 

4. PORANNE STRONY

Czy próbowałyście kiedykolwiek rano, po przebudzeniu zapisywać wszystkie swoje myśli bez zastanowienia? Poranne strony służą przede wszystkim przyjrzeniu się co tam w naszej głowie „piszczy”. Budzisz się rano, bierzesz kartkę lub zeszyt i zaczynasz pisać. Nie wiesz jak i od czego zacząć? (podpowiadam co zrobić w podcaście). 

Dla mnie poranne strony sprawiły, że mój umysł zaczął pracować na zupełnie innym poziomie. Poranne strony to autoterapia. To podróż wgłąb siebie. To spotkanie, które pozwala nam poznać samych siebie od nowa. Spróbuj zacząć a zobaczysz, że nie będziesz mogła się od tego oderwać. Nic Cię to nie kosztuje. Zobacz, jak wiele możesz dzięki temu zyskać.

 

5. PRAKTYKA MEDYTACJI

Dużo się teraz mówi o medytacji. Coraz więcej osób zaczyna to robić. Próbowałaś? Ciężko Ci przestać myśleć? W medytacji nie chodzi o to, aby zatrzymać myśli, ale bardziej o to, aby się im przyglądać i być obecną w chwilą. Świat, w którym obecnie żyjemy, niesamowicie pędzi. Każdego dnia jesteśmy bombardowane tysiącami bodźców i informacji.

Medytacja może towarzyszyć prostym czynnościom w ciągu dnia - możesz medytować w trakcie spaceru, picia kawy, jedzenia. Głównym celem jest po prostu skupienie się na chwili obecnej.

 

REFLEKSJA NA KONIEC

Chociaż większy spokój ducha jest możliwy dla każdego, może to nie nastąpić z dnia na dzień. Okazywanie sobie życzliwości i zrozumienia po drodze — pamiętając, że cierpliwość również odgrywa ważną rolę — może wiele zmienić.

Każdy z powyższych tematów rozwijam w podcaście. Zapraszam Cię do słuchania / oglądania i podzielenia się ze mną swoimi przemyśleniami.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl