Wyjątkowy prezent na Dzień Dziecka | "MINI JOURNAL" Dziennik Rozwoju 0
Wyjątkowy prezent na Dzień Dziecka | MINI JOURNAL Dziennik Rozwoju

Jak dobrze by się żyło, gdyby każdy z nas dorastał z pełną świadomością swoich talentów oraz potrafił wykorzystywać swoje mocne strony do osiągania zaplanowanych celów i spełniania marzeń? 

Nadchodzi dzień, na który wszystkie dzieci czekają przez cały rok - nie ma się co dziwić, bo kto z nas nie lubi dostawać prezentów? Głowisz się co podarować tym razem na Dzień Dziecka? Zdecyduj się na coś, czego dziecko nie odłoży w kąt po jakimś czasie. Chciałabym zaprezentować Ci MINI JOURNAL - dziennik rozwoju dla dzieci i nastolatków, którego wartość zostanie z nimi przez całe życie. Ale jak to? Już mówię. 

 

MINI JOURNAL został stworzony, aby zaszczepiać w dzieciach i nastolatkach pozytywne nawyki, zachęcać do obserwowania własnych emocji, uczyć determinacji i koncentracji na zadaniach oraz praktykować różnorodne ćwiczenia uważności.

 

 

Jak wzmocnić poczucie własnej wartości i pewność siebie w dziecku?

Czy potrafisz wymienić 5 swoich talentów? Czy wykorzystujesz je na co dzień? A czy potrafi to zrobić Twoje dziecko? Każdy z nas jest wyjątkowy i każdy z nas posiada i rozwija w trakcie życia swoje indywidualne mocne strony. Zamiast gloryfikować sukcesy innych, uczmy dorastających aby skupiać się na tym, co sami mają dobrego w sobie.

Rozmawiaj o tym z dzieckiem. Wytłumacz, że porównywanie się z innymi nie ma sensu, bo zawsze przecież znajdą się lepsi i gorsi od nas. Obserwuj jak Twoje dziecko podchodzi do osiągania sukcesów a jak doświadcza porażek. To bardzo cenna wiedza, mająca ogromny wpływ na przyszłość. 

MINI JOURNAL zachęca dorastających do codziennego przyglądania się swoim talentom i mocnym stronom. Koncentracja na swoich umiejętnościach pozwoli im uwierzyć, że są jedyni w swoim rodzaju - że mogą mierzyć się jedynie swoją miarą. Jeśli mają ochotę się porównywać - to ze sobą z przeszłości i przyszłości. 

Dzieci, potrafiące nazwać swoje mocne strony, wykazują wyższą samoocenę i pewność siebie. Codzienna refleksja na temat własnych osiągnięć przypomni dzieciom, jak ważne jest, aby nie poddawać się w obliczu wyzwań i rozwijać swoje umiejętności. Obserwacja małych i dużych sukcesów od małego, pozwoli stworzyć ogromnie ważny fundament charakteru – poczucie własnej wartości. 

 

 

Jak rozwijać inteligencję emocjonalną dziecka?

Czy wiesz, jak wpływają na Ciebie poszczególne emocje? Potrafisz je odczuwać? Każdy z nas posiada swój własny niepowtarzalny świat uczuć i emocji. Emocje działają jak lustro, które mówi nam prawdę na temat naszych doświadczeń, podjętych decyzji czy relacji międzyludzkich. Uważność względem emocji pozwala nam na lepsze zrozumienie siebie oraz życie w zgodzie ze sobą. 

Warto je uczyć dzieci, że nie ma złych emocji. Wszystkie są dobre. Tylko sposób, w jaki te emocje kierują naszym zachowaniem, może okazać się niewłaściwy. 

Obserwowanie i nazywanie własnych emocji to sprawdzona droga do szczęśliwego dzieciństwa i rozwoju samoświadomości. Pytania zawarte w MINI JOURNAL pozwolą dzieciom na refleksję nad własnym samopoczuciem oraz codzienny wgląd w siebie, który poskutkuje większym zaufaniem, akceptacją oraz umiejętnością przywidywania własnych reakcji na spodziewane i nieoczekiwane zdarzenia.  

 

Jak spokojnie rozpoczynać i kończyć każdy dzień?

Rozpoczynanie i kończenie dnia z telefonem w ręku nie zagwarantuje żadnemu dziecku właściwego rozwoju. Zadbaj o to, aby w Twoim domu panował czas offline przynajmniej pół godziny po obudzeniu się i 2 godziny przed zaśnięciem. Wykorzystaj ten czas na stworzenie porannych i wieczornych rytuałów dla wszystkich członków rodziny. Praktyka w MINI JOURNAL nie zajmie więcej niż parę minut dziennie, ale da podwaliny do zbudowania pozytywnych nawyków na całe życie. 

Wczesne dzieciństwo to idealny okres na przedstawienie dzieciom idei stawiania sobie celów i planowania ich realizacji. Dodatkowo wprowadzając nawyk codziennego zaglądania do dzienniczka, Twoje dziecko wykształci w sobie umiejętność systematyczności. Silna wola w wielu sytuacjach jest determinantem realizowania własnych życiowych celów. Rozpoczęcie poranka intencją na dany dzień pozwoli dzieciom skoncentrować się na konkretnych zadaniach a krótka autorefleksja wieczorem pomoże im ocenić swoje działania.

 

Jak uczyć systematyczności i pozwalać na kreatywność dziecku?

MINI JOURNAL został zaprojektowany tak, aby dziecko miało do dyspozycji jedną stronę na każdy dzień. Przy wypełnianiu dziennika każdego dnia, wystarczy on na 180 dni. Zaletą takiego układu jest brak dat, co oznacza że decyzja do systematycznego wypełniania dziennika lub nie pozostaje dla właściciela.

Stanowi to genialną możliwość dla rodziców, aby pokazać dzieciom jak systematyczność prowadzi do wypracowania nawyków. Zostawiona przestrzeń na kreatywność daje możliwość wykorzystania dziennika tak, jak chce tego dziecko. 

 

Jak pielęgnować wdzięczność i uczyć pozytywnego nastawienia?

Opierając się na psychologii pozytywnej, MINI JOURNAL koncentruje uwagę dziecka na dobrych momentach. Codzienna praktyka pozwala na polepszenie samopoczucia, zmniejszenie niepewności i odczuwanie większej motywacji każdego dnia. Zastanawiając się nad najlepszymi chwilami każdego dnia, dzieci nauczą się doceniać te momenty, co w rezultacie poskutkuje chęcią do tworzenia ich jeszcze więcej. Codzienna praktyka pozwoli najmłodszym polepszyć własne samopoczucie, zmniejszyć niepewność i odczuwać większą motywację każdego dnia. 

Ponadto badania naukowe wykazują, że codzienne prowadzenie dziennika wdzięczności prowadzi do spokojniejszego snu, zwiększenia zadowolenia z życia i lepszej zdolności radzenia sobie ze zmianami. Bez względu na to, w jakim humorze obudzi się Twoje dziecko, praktyka wdzięczności uczy, aby doceniać to, co mamy teraz i skupić się na pozytywnych aspektach. Prowadzenie dziennika wdzięczności to jedna z najprostszych i najbardziej skutecznych praktyk szczęścia dla dzieci i młodzieży.

 

MINI JOURNAL - prezent na dzień dziecka, za który usłyszysz „dziękuję” w przyszłości

Możesz podarować dziecku kolejną lalkę czy samochód, a może grę na playstation, ale możesz też podarować ogromną wartość w postaci dziennika, który od wczesnego dzieciństwa zadba o rozwój sprawczości, odwagi i emocjonalności.

Jako dorośli często mówimy „gdybym wiedziała o tym wcześniej…”. Daj swojemu dziecku możliwość dorastania poznając siebie i świadomie doświadczając swojego otoczenia. 

Żyjemy obecnie w dynamicznie zmieniających się czasach, dlatego ważne jest aby zapewnić najmłodszym zharmonizowaną przestrzeń do rozwoju i dorastania w zgodzie z samym sobą. Podaruj swojemu dziecku MINI JOURNAL i spodziewaj się ogromnej wdzięczności za to w przyszłości. 

Komentarze do wpisu (0)

TERAZ W NIŻSZEJ CENIE
BUCKET LIST | PODRÓŻ ZA MARZENIAMI
BUCKET LIST | PODRÓŻ ZA MARZENIAMI

103,00 zł

Cena regularna: 129,00 zł

szt.
SET: BUCKET LIST + TORBA SHOPPER BAG
SET: BUCKET LIST + TORBA SHOPPER BAG

178,00 zł

Cena regularna: 198,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl